Jedną z funkcji TimeCampa jest możliwość rozliczania czasu z dala od komputera. Aplikacja może pytać użytkowników o aktywność offline, w przypadku, gdy przerwa w aktywnej pracy na komputerze trwa zbyt długo.

Aby zdefiniować, po jakim czasie aplikacja powinna pytać użytkownika o aktywność z dala od komputera od momentu przejścia w tryb bezczynności, zaloguj się do panelu raportowego na konto administracyjne i przejdź do Ustawień (1). Następnie wybierz „Dodatki” (2) i kliknij w „Ustawienia” Czasu na Komputerze (3).

Na kolejnej podstronie zaznacz funkcję „Poza komputerem” (4) i z listy rozwijanej wybierz okres, po którym aplikacja ma wyświetlać okienko z pytaniem o aktywność z dala od komputera. W formularzu będziesz mógł uzupełnić dostępne dla użytkowników potencjalne wybory aktywności.

Funkcja czasu z dala od komputera jest bezpośrednio połączona z czasem bezczynności. Wybrana w Ustawieniach opcja wskazuje aplikacji, jak długa musi być przerwa od momentu wejścia w tryb bezczynności (ikonka aplikacji zmienia wtedy kolor na szary), aby pytać o aktywność offline. Jeśli czas bezczynności ustawiony jest na 2 minuty, a czas z dala od komputera na 5, w praktyce okienko offline wyskoczy więc dopiero po co najmniej 7 minutach od ostatniej aktywności (pracy na klawiaturze lub ruchu myszą). 2 minuty przed przejściem w czas bezczynności przypisane zostaną do ostatnio wykrytej aplikacji/strony www.

awaytime2

Przerwy w pracy na komputerze mogą również być rozliczane ręcznie z poziomu panelu raportowego. W tym celu należy przejść do „Raportów” wybrać kategorię „Poza Komputerem” a następnie edytować pozycję w kolumnie „Aktywność”.


Czy artykuł był pomocny?

1 Star2 Stars (+3 rating, 2 votes)
Loading...