TimeCamp mierzy aktywną pracę na komputerze. Jeśli jednak przez dłuższy czas użytkownik nie wykonuje pracy myszą lub klawiaturą, aplikacja przejdzie w tryb bezczynności. Domyślnie okres ten wynosi 2 minuty, jednak istnieje możliwość jego konfiguracji. Te 2 minuty zostaną przypisane do ostatniej wykrytej aktywności. Jeśli więc pracujemy nad dokumentem w Microsoft Word, a następnie odchodzimy od komputera, aplikacja zaliczy jeszcze 2 minuty do pracy nad tym narzędziem, po czym przestanie zliczać czas. Jej ikonka zmieni kolor na szary, a w raportach zarejestrowana zostanie przerwa. Suma czasu bezczynności nie zalicza się do czasu pracy prezentowanego w raportach.

Aby zmienić ustawienia czasu bezczynności przejdź do Ustawień (1). Następnie z zakładki „Dodatki” (2) wybierz „Czas na komputerze” (3).

Następnie przejdź do opcji „Zatrzymaj pomiar, gdy komputer nie jest używany przez:” i z listy wybierz odpowiednia dla Ciebie wartość.

Czas, po którym aplikacja przechodzi w tryb bezczynności, można wybrać z rozwijanego menu przy opcji „Przestań rejestrować czas pracy na komputerze jeśli nie ma ruchu myszką/klawiaturą przez”.


Czy artykuł był pomocny?

1 Star2 Stars (No Ratings Yet)
Loading...