BlogTime TrackingZarządzanie czasem

Jakie są zastosowania oprogramowania z internetowymi timesheetami?

Dodane przez Październik 24, 2018 Brak komentarzy

Porozmawiajmy o oprogramowaniu z internetowymi timesheetami

 

Zarządzanie frekwencją w dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie jest niezwykle trudne. Musisz zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół i upewnić się, że wszystkie liczby się zgadzają. To właśnie w takim przypadku przydaje się oprogramowanie z internetowymi timesheetami.

Według badania przeprowadzonego przez Vouchercloud, przeciętny pracownik biurowy w Wielkiej Brytanii jest produktywny w pracy tylko przez 2 godziny i 53 minuty, resztę zaś czasu spędza produktywnie, poświęcając go na przeglądanie różnego rodzaju mediów społecznościowych.

Wynik poraża i świadczy o tym, że zarządzanie frekwencją nadal jest dla wielu ogromnym wyzwaniem. Przyczyn takiego stanu rzeczy  jest wiele:

 • wysokie ryzyko błędu ludzkiego
 • słaba integracja aktualnie używanego oprogramowania z innymi narzędziami kluczowymi dla istnienia przedsiębiorstwa
 • żmudne wprowadzanie i przetwarzanie danych
 • automatyzacja procesów i organizacji pracy

Na szczęście, przy użyciu odpowiedniego oprogramowania z internetowymi timesheetami, zwłaszcza takiego, które zintegruje się z twoimi ulubionymi narzędziami, zwiększając wydajność zespołu, pomoże znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia podobnych problemów. Zainteresowany? Opcji jest wiele, wystarczy dobrze poszukać. Pytanie tylko, czym się kierować, żeby soft zaspokoił potrzeby firmy i uczynił pracę  efektywną?

Person Writing On Notebook

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego programy z internetowymi timesheetami?

 

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem czy stawiasz pierwsze kroki w zarządzaniu frekwencją, powinieneś orientować się, jakich funkcji potrzebujesz. Każda firma jest inna i nie wszystkie z oferowanych przez rynek narzędzi będą odpowiadać twoim wymaganiom, zwłaszcza jeśli pracujesz nad automatyzacją i optymalizacją procesów. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka standardowych elementów, które przydadzą się każdemu.

Prosta rejestracja obecności

Powinieneś być w stanie śledzić rejestrację obecności wszystkich swoich pracowników z poziomu prostego interfejsu. Jeżeli masz łatwą w zarządzaniu aplikację, nie musisz martwić się o takie czynniki jak dokładność czy zgodność zapisu. Taki program pomaga również w organizacji pracy i zachowaniu przejrzystości pracy.

Zarządzanie nadgodzinami

Prowadzenie odpowiedniej ewidencji pracowników, którzy pracują w godzinach nadliczbowych, jest koniecznością. Pomaga to w zarządzaniu finansami i zasobami ludzkimi. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie oprogramowania do śledzenia czasu, które umożliwiłoby wgląd w podział zadań i pomagałoby w zachowaniu zgodności z przepisami dotyczącymi nadgodzin.

Zarządzanie urlopami

Urlopy planowane, zatwierdzone i odrzucone – dla zachowania porządku w firmie, zaleca się zarządzanie dniami wolnymi od pracy za pomocą jednej platformy. Ponadto, ubieganie się o czas wolny i dostęp do jego przeglądania powinno być dozwolone dla wszystkich pracowników, tak aby mogli oni kontrolować swoją pracę i produktywność.

Raportowanie w czasie rzeczywistym

Przechwytywanie danych w czasie rzeczywistym jest kolejnym kluczową cechą dobrego softu, ponieważ pozwala na wgląd w raporty w dowolnym momencie. Większość dostawców oprogramowania umożliwia swoim klientom dostosowanie raportów do ich potrzeb.

Ograniczony dostęp

Nie zapominajmy, że dostęp do danych z aplikacji powinien być ograniczony. Oprogramowanie powinno dawać możliwość kontroli zakresu uprawnień jego użytkownikom w zależności od pozycji danego pracownika w firmie. Na przykład tak, abyś mógł zastrzec sobie wyłączne prawo do przeglądania, wprowadzania, modyfikowania lub usuwania danych. Zachowanie hierarchii organizacyjnej przede wszystkim.

Platformy

Na dzień dzisiejszy, gama produktów do wyboru jest tak szeroka, że nie ma już konieczności ograniczania się do jednego konkretnego typu urządzenia. Dobre oprogramowanie z internetowymi timesheetami powinno być dostępne dla wszystkich platform i urządzeń – Windows, LinuxUbuntu, Android i iOS.

?, ask, blackboard

Więc które oprogramowanie z internetowymi timesheetami wybrać?

 

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Najlepszym pomysłem byłoby znalezienie narzędzia, które posiada wszystkie wyżej wymienione cechy, a ponadto jest funkcjonalne i ułatwia zarządzanie frekwencją poprzez wgląd w szczegółowe i kompleksowe funkcje. Dlaczego więc nie skorzystać z aplikacji TimeCamp?

Jest to oprogramowanie do śledzenia czasu, idealne dla zespołu dowolnej wielkości i pracującego w każdej branży. Program nie tylko śledzi nie czas pracy! TimeCamp śledzi również wszystkie działania danego pracownika, na podstawie których generuje raporty, pomagające zoptymalizować wydajność. Funkcja timesheetu pozwala uprawnić pracę całego zespołu. ponadto, aplikacja daje również możliwość tworzenia projektów z zadaniami, a także śledzenia postępów ich realizacji w czasie rzeczywistym. TimeCamp jest dostępny dla wszystkich platform – Windows, Mac, Linux oraz jako wersja mobilna dla iOS i Android. Możesz mieć do niego dostęp z dowolnego miejsca na świecie, aby zawsze wiedzieć, co się dzieje i pozostać na biznesowym szczycie!

 

Usprawnij zarządzanie frekwencją i zwiększ swoją produktywność. Zarejestruj się na stronie TimeCampa już teraz!

 

Dlaczego powinieneś używać oprogramowania z internetowymi timesheetami?

 

Oprogramowanie z internatowymi timesheetami przynosi wiele korzyści, jednak niektórzy ludzie nie chcą z niego korzystać, ponieważ mają pewne wątpliwości co do jego skuteczności lub po prostu wolą tradycyjne formy zarządzania frekwencją. Jeśli jesteś jedną z takich osób, przyjrzyj się poniższej liście powodów, dla których warto używać oprogramowania z internetowymi timesheetami:

 • mniej błędów – ręcznie wypełniane timesheety nie są dobrym rozwiązaniem, bowiem łatwo się pomylić i nawet najmniejszy błąd w rejestrze może kosztować twoją firmę majątek
 • płace – znacznie łatwiej jest przygotować je na podstawie konkretnego i szczegółowego timesheetów
 • automatyzacja i optymalizacja – wspomnieliśmy już o tym, ale nie zaszkodzi przypomnieć, że korzystanie z dobrych narzędzi zwalnia cię z wykonywania, na przykład, powtarzalnych zadań, takich jak tworzenie nowych timesheetów co tydzień lub miesiąc
 • produktywność – gdy procesy są usprawnione, ludzie pracują lepiej i mają więcej czasu na ważne projekty
 • rozliczenia – brak błędów w rachunkach
 • łatwe planowanie – jeśli używasz oprogramowania do śledzenia czasu, który generuje raporty, możesz łatwo oszacować godziny potrzebne na przyszłe projekty
 • wszystko w jednym miejscu

Przekonany? Jeżeli tak, to czas znaleźć sobie oprogramowanie z internetowymi timesheetami. Bądź produktywny!