BlogNowości

8 najlepszych wtyczek do aplikacji Jira

Dodane przez Październik 25, 2018 Brak komentarzy

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś skąd pochodzi nazwa tego oprogramowania? Jest to skrót od ,,Gojira”, japońskiego odpowiednika słowa ,,Godzilla” (potwór z filmu). Pierwotna nazwa aplikacji, później zmodyfikowana, jest nawiązaniem do jej konkurenta, Bugzilla. Chcesz zobaczyć prawdziwego potwora?  Użyj najlepszych wtyczek do Jiry!

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał oprogramowania, niezależnie jakiego, należy je zintegrować z innymi narzędziami i aplikacjami, zastosować rozszerzenia i wtyczki. Ma to jeszcze większe znaczenie, jeśli monitorujesz i kontrolujesz projekty za pośrednictwem narzędzi takich jak Jira. Jira pozwala na zarządzanie projektami w systemie Agile, śledzenie błędów i upewnienie się, że wszystkie problemy zostały rozwiązane i wyeliminowane.

Jeśli szukasz pełnej listy wtyczek do Jiry, zajrzyj na Atlassian marketplace. jeśli natomiast potrzebujesz krótkiej listy najlepszych wtyczek, zerknij na nasze propozycje, które prezentujemy poniżej. Wybraliśmy je w oparciu o ich funkcjonalność i popularność. Oto lista ośmiu najlepszych wtyczek do Jiry!

1. Śledź swój czas

TimeCamp

Integracja Jiry z TimeCampem umożliwia ocenę czasu realizacji projektów i problemów, nad którymi pracujesz.  W TimeCampie możesz zdefiniować unikalne słowa kluczowe do swoich zadań z Jiry. TimeCamp może automatycznie przełączać się między nimi, gdy tylko te słowa kluczowe wystąpią w tytule okna. Ponadto narzędzie automatycznie zaimportuje wszystkie twoje projekty i zadania, dzięki czemu będziesz mógł natychmiast rozpocząć pracę, bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Dzięki tej wtyczce możesz śledzić czas poświęcony na pracę, zobaczyć, które problemy są najbardziej czasochłonne, a także usprawnić zarządzanie projektami.

 

Usprawnij eliminację bugów i zarządzanie projektami.

Wypróbuj TimeCamp za darmo już dziś!

 

2. Automatyzacja pracy

Automatyzacja dla Jiry

Ponieważ automatyzacja zadań i procesów jest jednym z kluczowych aspektów zarządzania projektami, powinieneś wybrać tę wtyczkę do Jiry. Ta integracja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na rzeczach, które nie wymagają stałej uwagi. Jest to świetne rozwiązanie dla zespołów, ponieważ jest pomocne w rozwiązywaniu wszelkich problemów i sprawia, że praca przebiega sprawnie. Oto co możesz zrobić dzięki automatyzacji Jiry:

 • Synchronizuj podzadania z zadaniami głównymi
 • Komentuj zadania
 • Konfiguruj podzadań po utworzeniu zadania głównego
 • Automatyczne przypisuj zadania do użytkowników
 • Automatycznie otwórz ponownie w przypadku określonego powiadomienia lub komentarza
 • Twórz zadania cykliczne
 • Automatycznie reaguj na ustalone błędy/scenariusze
 • Otrzymuj powiadomienia SMS o problemach o wysokim priorytecie

3. Optymalizacja pracy.

Script Runner dla Jiry

Script Runner for Jira pozwala na automatyzację pracy, także w kontekście optymalizacji. Podczas gdy ty zarządzasz swoim zespołem z Automation for Jira, ten dodatek pozwala na optymalizację zadań wewnętrznych, szczególnie tych związanych z rozwiązywaniem problemów.

Dodatkowo, w połączeniu z funkcją śledzenia czasu, aplikacja pozwala zaoszczędzić czas, pieniędzy, a także usprawnia pracę zespołu i procesy.

4. Struktura pracy

Structuryzacja dla Jiry – projekty w dużej skali

Kiedy już zautomatyzowałeś i zoptymalizowałeś procesy wewnętrzne, nadszedł czas na stworzenie struktury. Dzięki tej wtyczce do Jiry można ,,wizualizować, śledzić i zarządzać postępami w dużych projektach za pośrednictwem zdefiniowanej przez użytkownika hierarchii zadań”.

Kiedy procesy są zwizualizowane, łatwiej jest śledzić ich przebieg, zarządzać zadaniami, a ludzie wiedzą, co dzieje się w firmie. To świetna wtyczka do zarządzania zespołem.

 

5. Wykresy Gantta dla Jiry

BigGantt – Wykresy Gantta dla Jiry

Wiele organizacji lubi używać wykresów Gantta. Dotyczy to również wielu narzędzi. Jeśli jesteś ich zwolennikiem, ta wtyczka do Jiry jest dla właśnie ciebie. Jest to jedna z najlepszych wtyczek, ponieważ dzięki niej można łatwo zarządzać zadaniami, efektywnie planować i śledzić przebieg pracy. Funkcji BigGantta obejmują:

 • mapowanie projektów z terminami i współzależnościami
 • integracja z Jirą agile (sprinty)
 • intuicyjny interfejs typu ,,przeciągnij i upuść”
 • edycja liniowa, automatyczne planowanie zadań lub inteligentne łączenie zadań
 • ustalanie ścieżek krytycznych, znaczników czasu, linii bazowych
 • eksport do pliku MS Excel i MS Project z BigTemplate i wielu innych

6. Łatwe tworzenie harmonogramów

The Scheduler

Kiedy pracujesz w Jira, możesz mieć wiele zadań, które sie powtarzają. Jeśli tak, to ta wtyczka będzie dla ciebie idealna. The Scheduler (z ang. harmonogram), jak sama nazwa wskazuje, pozwala na automatyzację procesu tworzenia powtarzających się zadań. Możesz tworzyć zadania  z terminem realizacji na dzień, tydzień, miesiąc lub używając własnego, niestandardowego interwału. Użyj go, aby lepiej kontrolować organizację pracy!

 

7. Kalendarz

Kalendarz Mail.Ru

Kalendarz jest jedną z najlepszych wtyczek do Jiry. Nawet jeśli wydaje ci się zbędną aplikacją, może  przyczynić się do lepszej pracy w Jirze. Jeśli chcesz, aby twój zespół był na bieżąco z całą pracą, wszystkimi zadaniami i projektami, nie przekraczał wyznaczonych terminów, powinieneś użyć kalendarza Mail.Ru – to jeden z najwyżej ocenianych kalendarzy na rynku Atlassian.

Kolejną korzyścią ze stosowania tej wtyczki jest to, że jest ona łatwa w użyciu, ma przyjazny interfejs i pomaga w organizacji pracy – nigdy już nie zapomnisz o spotkaniach czy niedokończonych zadaniach!

 

8. Zarządzanie testami

Zephyr dla Jira

Zephyr jest jak pudełko przepełnione dobrą czekoladą. Posiada wiele przydatnych funkcji, które ogromnie pomagają w zarządzaniu testami. Za pomocą tej wtyczki można tworzyć, przeglądać, edytować, duplikować i wykonywać testy, planować cykle wykonywania testów, logicznie grupować przypadki testowe w cyklach testowych ze strukturą folderów, łączyć foldery i cykle do sprintu w celu zwiększenia identyfikowalności, konfigurować, śledzić miary jakości, współdzielić tablice i wiele, wiele, wiele innych.

Jest to inteligentne narzędzie pozwalające zarządzać różnymi testami i powiązanymi procesami, jak również tworzyć raporty, aby wszyscy byli na bieżąco.

Które wtyczki do Jiry są dla ciebie najlepsze?

Nie wszystkie integracje mogą ci odpowiadać. Wszystko zależy od charakteru twojej pracy, potrzeb biznesowych czy nawet narzędzi, których używasz. Jednakże, jeśli jednak czujesz, że któraś z prezentowanych przez nas wtyczek do Jiry ci się przyda, użyj jej.