BlogNowościZarządzanie czasem

10 powodów, dla których warto skorzystać z czatu w firmie

Dodane przez Sierpień 30, 2018 Brak komentarzy

Czy powinieneś korzystać z czatu w firmie?

 

Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź – tak, powinieneś korzystać z czatu w firmie. Dlaczego? Ponieważ jest to korzystne dla twojej firmy.

Zanim jednak postanowisz, że nadszedł czas na wdrożenie takiego narzędzia w swojej organizacji, powinieneś porządnie się zastanowić nad dostępnymi opcjami. Rynek oferuje różne rozwiązania, lepsze bądź gorsze. Tak na przykład, niektóre z nich są nieekonomiczne, niefunkcjonalne lub po prostu pozbawione przydatnych funkcji. I to jest właśnie powód, dla którego  należy rozważnie dokonać wyboru, zdecydować się na narzędzie, które  będzie innowacyjne, funkcjonalne i ekonomiczne, dokładnie takie jak HeySpace.

HeySpace jest darmowym, innowacyjnym i funkcjonalnym oprogramowaniem do zarządzania zadaniami z rozbudowaną funkcją czatu. Dzięki temu połączeniu, soft może być używany nie tylko jako narzędzie do komunikacji, ale również jako oprogramowanie ułatwiające współpracę.

Teraz, gdy już wiesz, z jakiego czatu powinieneś korzystać, sprawdź 10 powodów, dla których warto skorzystać z czatu w firmie. Dużo zyskasz, nie wydając ani złotówki! (Pod warunkiem, że korzystasz z HeySpace)

1. Lepsza komunikacja

Pierwszym i najważniejszym powodem korzystania z czatu w firmie jest poprawa komunikacji. Komunikacja jest silnikiem napędowym każdego projektu i zadania. Kiedy rozpoczynacie nowy projekt, pomaga go realizować, wprowadzać zmiany, a także go zakończyć.

Korzystanie z czatu jest szczególnie przydatne w przypadku współpracy ze zdalnymi pracownikami i freelancerami. Rozmowa na czacie jest często jedynym skutecznym sposobem porozumiewania się takowych z firmą czy innymi członkami zespołu.

Czat powinien być również wykorzystywany stacjonarnie, w biurze, aby usprawnić procesy zachodzące w firmie.

2. Lepsza współpraca

Solidna i jednolita komunikacja w firmie to podstawa dobrej współpracy. Kiedy każdy jest na tej samej stronie, nie ma miejsca na wątpliwości co do projektów. Kto korzysta z czatu, wie, że ułatwia on efektywniejszą współpracę.

Group Hand Fist Bump

3. 1+2= Efektywność

Gdy komunikacja idzie w parze ze współpracą, procesy zachodzące w firmie są bardziej efektywne i przynoszą oczekiwane rezultaty.

W artykule opublikowanym w Wiley Online Library jego autorzy stwierdzają, że ,,plan oceny nie może być prawdziwym sukcesem bez przemyślanej współpracy i komunikacji w celu wzmocnienia i wsparcia celów oceny w instytucji”. Słowo ,,ocena” można w tym przypadku w swobodnie zastąpić słowem ,,projekt”, ponieważ to stwierdzenie jest prawdziwe dla każdego rodzaju procesu lub działania. A zatem plan projektu nie może być prawdziwym sukcesem bez przemyślanej współpracy i komunikacji w celu wzmocnienia i wsparcia celów projektu w instytucji. Pamiętajmy o tym!

4. Koniec z e-mailami!

Codzienne sprawdzanie e-maili jest męczące, jeśli chodzi o korespondencję z klientami lub udziałowcami. Gdy dodasz do tego korespondencję wewnętrzną, otrzymasz niezły bałagan.

Lepiej jest wysłać wiadomość do kilku osób lub nawet utworzyć wątek grupowy w jednym miejscu, zamiast przełączać się między wieloma wątkami. Łatwo się pogubić. Jeśli zastąpisz e-maile czatem, twoi pracownicy będą ci wdzięczni.

techsupport.foreverwarm.com

5. Łatwe współużytkowanie

Musisz wysłać plik do kolegi lub szefa? Możesz to łatwo zrobić poprzez czat. Wiele rzezy można w ten sposób wysyłać: memy (które wszyscy kochają), krótkie notatki, linki lub pliki audio. Nie ma potrzeby umieszczania ich w chmurze.

6. Szybsza reakcja

Ludzie nie spędzają wolnego czasu przed ekranem komputera, czekając na nowy e-mail. Kiedy używasz czatu, możesz być pewien, że ludzie będą reagować szybko, korzystając telefonów, laptopów, tabletów.

previews.123rf.com

7.  Możesz pomóc swojemu zespołowi z dowolnego miejsca.

Obecnie wszystkie aplikacje są dostępne w wersji mobilnej. Możesz zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się udasz, a kiedy ktoś z twojego zespołu ma problem lub potrzebuje odpowiedzi na jakieś pytanie, możesz zareagować szybko, bez względu na to, gdzie się znajdujesz!

8. Zmień hierarchię i porządek!

Czat umożliwia stworzenie określonej hierarchii w organizacji. Możesz tworzyć różne kanały, decydować, czy są to kanały publiczne czy prywatne, a także które z nich dotyczą najważniejszych spraw firmy.

Utrzymywanie porządku w wiadomościach jest prostą sztuczką.

9. Siła napędowa pomysłów

Założyciel i CEO Nozbego, Michael Sliwiński wskazuje istotny problem – pracujac w biurze możesz mieć mnóstwo pomysłów, wypowiedzieć je na głos, ale jeśli ich nie spisze, zapomnisz o nich.

Właśnie dlatego korzystanie z czatu w firmie powinno być obowiązkowe, aby ludzie pamiętali o różnych rzeczach.

10. Przerwa od pracy

Przypomnij sobie chwile, kiedy było trzeba usiąść w sali konferencyjnej i słuchać, jak szef mówi o bieżących postępach w realizacji projektu. Znudzony? Koniec z tym! Możesz wysyłać dowcipy lub śmieszne memy do kolegów i rozweselać całe biuro.

Oczywiście, robisz to na własną odpowiedzialność, nie zachęcamy do tego. Spotkania są ważne!

Korzystanie z czatu w firmie jest doskonałym sposobem na zbliżenie ludzi. Możesz stworzyć kanał, gdzie ludzie będą mogli swobodnie rozmawiać na dowolny temat, wymieniać się ciekawymi informacjami lub zabawnymi memami. Przecież wszyscy musimy się czasem oderwać od pracy.

Six White Ceramic Mugs

Czy korzystasz już z czatu w firmie?

Jeśli chcesz, aby twój zespół pracował efektywnie, pomyśl o wdrożeniu czatu w firmie. A jeśli nie jesteś przekonany, czy korzystanie z czatu jest dobrym pomysłem, spróbuj poeksperymentować. Zobacz, jak to działa w twojej organizacji. Pomyśl jednak o swoich pracownikach i o tym, w jaki sposób pomoże im to w ich pracy.